English
| Part Number: | CL32F106ZAHNNNE |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Samsung Electro-Mechanics |
| Part of Description: | CAP CER 10UF 25V Y5V 1210 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 5+ | $0.1484 |
| 50+ | $0.121 |
| 150+ | $0.1073 |
| 500+ | $0.0971 |
| 2000+ | $0.0889 |
| 4000+ | $0.0847 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Rated | 25V |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series | CL |
| Ratings | - |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Lead Style | - |
| Lead Spacing | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | General Purpose |




CL32F106ZAHNNNE
Samsung Electro-Mechanics - Y-IC is a quality distributor of the Samsung Electro-Mechanics brand and we will provide customers with the best products and services.
Surface Mount, Multilayer Ceramic Capacitor (MLCC) with a capacitance of 10 µF, -20%/+80% tolerance, and a rated voltage of 25V. Designed for general purpose applications.
Capacitance: 10 µF
Tolerance: -20%, +80%
Voltage Rated: 25V
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Suitable for general purpose applications
Compact size for space-constrained designs
Reliable performance across a wide temperature range
Cut Tape (CT) packaging
Compact 1210 (3225 Metric) surface mount package
Appropriate for automated assembly processes
The CL32F106ZAHNNNE is an active product. Equivalent or alternative models may be available. Customers are advised to contact our sales team via the website for the latest product information and availability.
General Purpose
Suitable for a wide range of electronic devices and applications
The most authoritative datasheet for the CL32F106ZAHNNNE is available on our website. Customers are recommended to download the datasheet for complete technical specifications and performance details.
Customers are recommended to obtain quotes for the CL32F106ZAHNNNE on our website. Get a Quote, Learn More, or take advantage of our Limited Time Offer to get the best pricing and availability.
CAP CER 22UF 10V Y5V 1210
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
CAP CER 4.7UF 100V 1210
SAMSUNG SMD
CAP CER 22UF 10V Y5V 1210
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 1210
CAP CER 10UF 35V Y5V 1210
CAP CER 1800PF 500V NP0 1210
CAP CER 0.047UF 100V C0G/NP0 121
CAP CER 8200PF 630V C0G/NP0 1210
CAP CER 2.2UF 100V 1210
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210
CAP CER 22UF 25V 1210
CAP CER 10UF 35V Y5V 1210
CAP CER 1UF 50V Y5V 1210
CAP CER 1800PF 630V NP0 1210
SAMSUNG SMD
May 12th, 2026
May 8th, 2026
April 28th, 2026
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






May 21th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
CL32F106ZAHNNNESamsung Electro-Mechanics |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|