English
| Part Number: | TRS3222ECPWG4 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 300 mV |
| Protocol | RS232 |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Duplex | Full |
| Data Rate | 500kbps |
| Base Product Number | TRS3222 |




IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SSOP
TRS3222ECDBRG4 TI
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
IC MULTICH RS232 DVR/RCV 20TSSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20TSSOP
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SSOP
May 12th, 2026
May 8th, 2026
April 28th, 2026
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






March 31th, 2025
January 24th, 2025
April 26th, 2024
February 6th, 2025
TRS3222ECPWG4Texas Instruments |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|