English
| Part Number: | TLV2264ING4 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Part of Description: | IC OPAMP GP 710KHZ RRO 14DIP |
| Datasheets: | None |
| RoHs Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 225+ | $2.0067 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 8 V, ±1.35 V ~ 4 V |
| Voltage - Input Offset | 300µV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Standard Package | 25 |
| Slew Rate | 0.55 V/µs |
| Series | LinCMOS™ |
| Part Status | Active |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Other Names | TLV2264INE4 TLV2264INE4-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product | 710kHz |
| Detailed Description | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-PDIP |
| Current - Supply | 800µA |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Current - Input Bias | 1pA |
| Base Part Number | TLV2264 |
| Amplifier Type | General Purpose |




TLV2264I TI
TLV2264QDRQ1 TI
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
TLV2264CDRG4 TI
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 14SOIC
IC CMOS 4 CIRCUIT 14CDIP
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
TLV2264IPW 02+
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 14TSSOP
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
TLV2264CDR TI
TI SOP-14
IC CMOS 4 CIRCUIT 14DIP
TI NA
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
IC CMOS 4 CIRCUIT 14DIP
May 12th, 2026
May 8th, 2026
April 28th, 2026
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles







May 21th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
TLV2264ING4Luminary Micro / Texas Instruments |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|