English
| Part Number: | TLE49062KHTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Cypress Semiconductor (Infineon Technologies) |
| Part of Description: | MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SC59 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $1.1506 |
| 5+ | $1.0936 |
| 10+ | $0.9509 |
| 25+ | $0.8357 |
| 50+ | $0.6942 |
| 100+ | $0.5913 |
| 500+ | $0.5142 |
| 1000+ | $0.4499 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 18V |
| Test Condition | 25°C |
| Technology | Hall Effect |
| Supplier Device Package | PG-SC59-3 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Sensing Range | 23.5mT Trip, 8.4mT Release |
| Polarization | South Pole |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output Type | Digital |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Unipolar Switch |
| Features | Temperature Compensated |
| Current - Supply (Max) | 6mA |
| Current - Output (Max) | 20mA |
| Base Product Number | TLE49062 |




MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SC59
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SSO-3-2
TLE4906 - HALL SWITCH
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SC59
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SOT89-3
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SSO-3-2
TLE4906K INFINEON
INFINEON SMD
MAGNETIC SWITCH HALL EFFECT SENS
INFINEON SC-59
INFINEO P-SSO-3
INFINEON TO-92
TLE4913 Infineon Technologies
TLE4913 E6327 INFINEO
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SC59
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SOT89-3
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR SSO-3-2
INFINEON SOT89
May 12th, 2026
May 8th, 2026
April 28th, 2026
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles





May 21th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
TLE49062KHTSA1Infineon Technologies |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|