English

| Part Number: | AS32S0100 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | APEM Inc. |
| Part of Description: | SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V |
| Datasheets: | None |
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $11.3162 |
| 200+ | $4.5157 |
| 500+ | $4.3646 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Termination Style | Solder Lug |
| Switch Function | On-Mom |
| Series | AS |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 18.65mm x 8.90mm |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | - |
| Ingress Protection | - |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Illumination Type, Color | - |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Current Rating (Amps) | 4A (AC) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Circuit | SPDT |
| Base Product Number | AS32S |
| Actuator Type | Concave (Standard V) |
| Actuator Marking | No Marking |




MOD 33MM 42B MT 5V M3 HUB SSI
DIODES NA
INPUT MODULE 32 DIGITAL 5-24V
MOD 33MM 42B MT 5V M3 HUB 485
MOD 33MM 42B MT 7V M3 HUB BISS
BCD SOP
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
MOD 33MM 42B MT 5V M4 HUB BISS
N/A QFP
DIODES SOP-14
MOD 33MM 42B MT 7V M3 HUB 485
AS324P BCD
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
MOD 33MM 42B MT 5V M3 HUB BISS
OUTPUT MODULE 32 SOL ST 5-30V
MOD 33MM 42B MT 7V M4 HUB BISS
ALPHA QFN20
SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V
MOD 33MM 42B MT 7V M4 HUB 485
MOD 33MM 42B MT 5V M4 HUB 485
May 12th, 2026
May 8th, 2026
April 28th, 2026
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






May 21th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
May 20th, 2026
AS32S0100APEM Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|