English
| Part Number: | LTM4691IV#PBF |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Analog Devices Inc. |
| Part of Description: | DC DC CONVERTER 1.2V 1.8V |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $6.5584 |
| 10+ | $6.4134 |
| 30+ | $6.3158 |
| 100+ | $6.2181 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 2 | 0.5 ~ 2.5V |
| Voltage - Output 1 | 0.5 ~ 2.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.25V |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package | 24-LGA (3x4) |
| Size / Dimension | 0.12" L x 0.16" W x 0.05" H (3.0mm x 4.0mm x 1.3mm) |
| Series | LTM®, uModule® |
| Package / Case | 24-LFLGA Module |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package | Tray |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (With Derating) |
| Number of Outputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | - |
| Efficiency | - |
| Current - Output (Max) | 2A, 2A |
| Control Features | - |
| Base Product Number | LTM4691 |
| Approval Agency | - |
| Applications | ITE (Commercial) |




20VIN, 10A UMODULE REGULATOR
IC REG BCK ADJ 10A SGL/DL 108LGA
DC DC CONVERTER 1.2V 1.8V
IC REG BCK ADJ 10A SGL/DL 108LGA
LOW-VIN, 2.25V TO 3.6V, DUAL 2A
IC REG BCK ADJ 10A SGL/DL 108LGA
ULTRATHIN DUAL 14A OR SINGLE 28A
ULTRATHIN, 1A BUCK-BOOST UMODULE
LOW-VIN, 2.25V TO 3.6V, DUAL 2A
DC DC CNVRTR 0.5-1.8V 0.5-1.8V
ULTRATHIN DUAL 14A OR SINGLE 28A
DC DC CNVRTR 0.5-1.8V 0.5-1.8V
DC DC CNVRTR 0.5-1.8V 0.5-1.8V
ULTRATHIN, 1A BUCK-BOOST UMODULE
20VIN, 10A UMODULE REGULATOR
IC REG BCK ADJ 10A SGL/DL 108LGA
May 12th, 2026
May 8th, 2026
April 28th, 2026
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
March 31th, 2025
January 24th, 2025
April 26th, 2024
February 6th, 2025
LTM4691IV#PBFAnalog Devices Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|