English
| Part Number: | LT084AC27500-0A000 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | TAEC Product (Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation) |
| Part of Description: | LCD 8.4 800X600 SVGA W/TOUCH LED |
| Datasheets: | None |
| RoHs Status: | RoHS Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Viewing Area | 170.40mm W x 127.80mm H |
| Touchscreen | Resistive |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Interface | LVDS |
| Graphics Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Dot Size | - |
| Dot Pixels | 800 x 600 (SVGA) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Dot Pitch | 0.21mm W x 0.21mm H |
| Display Type | TFT - Color |
| Display Mode | Transmissive |
| Diagonal Screen Size | 8.4' (213.36mm) |
| Base Product Number | LT084 |
| Backlight | LED - White |
| Background Color | - |




CAP CER 1UF 16V X5R 1206
CAP CER 1UF 25V X5R 1206
CAP CER 6.2PF 0805
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206
CHILISI O8O5
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
CAP CER 10UF 10V X5R 1206
CHIISIN O805
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206
CHILISIN O805
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
LAMCOM NA
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
LCD 5.6INCH 1024X600 W-SVGA
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0805
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0805
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles





January 27th, 2025
February 11th, 2025
January 9th, 2025
May 8th, 2025
LT084AC27500-0A000Toshiba Semiconductor and Storage |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|