English

| Part Number: | SXT32419DA17-12.288MT |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Suntsu Electronics, Inc. |
| Part of Description: | CRYSTAL 12.288MHZ 19PF SMD |
| Datasheets: | None |
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $0.38 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Type | MHz Crystal |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Ratings | - |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Operating Mode | Fundamental |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Load Capacitance | 19pF |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency | 12.288 MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |




CRYSTAL 16.000MHZ 19 PF SMD
CRYSTAL 13.000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 50.000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 11.0592MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 14.7456MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 12.000MHZ 19 PF SMD
CRYSTAL 52.000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 50.000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 14.31818MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 52.000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 12.288MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 14.31818MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 13.560MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 14.7456MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 13.000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 13.560MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 11.0592MHZ 19PF SMD
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
SXT32419DA17-12.288MTSuntsu Electronics, Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|