English
| Part Number: | SIT3373AC-4B9-28NE270.000000 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | SiTime |
| Part of Description: | MEMS OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $10.9867 |
| 200+ | $4.3835 |
| 500+ | $4.2376 |
| 1000+ | $4.1653 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.8V |
| Type | VCXO |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series | SiT3373, Elite Platform™ |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Package | Strip |
| Output | HCSL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Function | - |
| Frequency Stability | ±35ppm |
| Frequency | 270 MHz |
| Base Resonator | MEMS |
| Absolute Pull Range (APR) | ±60ppm |




MEMS OSC VCXO 644.53125MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 223.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 222.7500MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 240.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 345.6000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
January 27th, 2025
February 11th, 2025
January 9th, 2025
May 8th, 2025
SIT3373AC-4B9-28NE270.000000SiTime |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|