English
| Part Number: | SIT3372AI-1B9-33NE10.000000 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | SiTime |
| Part of Description: | MEMS OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $11.3849 |
| 200+ | $4.5435 |
| 500+ | $4.3918 |
| 1000+ | $4.316 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Type | VCXO |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Package | Strip |
| Output | LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Function | - |
| Frequency Stability | ±35ppm |
| Frequency | 10 MHz |
| Current - Supply (Max) | 92mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |
| Base Resonator | MEMS |
| Absolute Pull Range (APR) | ±60ppm |




MEMS OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 133.516483MHZ
MEMS OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 70.6560MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 14.4000MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ LVPECL
MEMS OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
January 27th, 2025
February 11th, 2025
January 9th, 2025
May 8th, 2025
SIT3372AI-1B9-33NE10.000000SiTime |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|