English
| Part Number: | SIT3372AC-4E2-25NU30.720000 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | SiTime |
| Part of Description: | MEMS OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $12.1752 |
| 10+ | $11.3873 |
| 50+ | $10.9948 |
| 100+ | $10.6022 |
| 500+ | $10.4451 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Type | VCXO |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Series | SiT3372, Elite Platform™ |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead Exposed Pad |
| Package | Strip |
| Output | HCSL |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Function | - |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Frequency | 30.72 MHz |
| Current - Supply (Max) | 97mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |
| Base Resonator | MEMS |
| Absolute Pull Range (APR) | ±3170ppm |




MEMS OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 173.37075MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 216.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 163.8400MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 200.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 156.2500MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 35.437431MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
MEMS OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
January 27th, 2025
February 11th, 2025
January 9th, 2025
May 8th, 2025
SIT3372AC-4E2-25NU30.720000SiTime |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|