English
| Part Number: | SCA7QT78HAL9QTAJEP |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Samsung Semiconductor |
| Part of Description: | LED LH309A COOL WHITE 5700K SMD |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | RoHS Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1000+ | $0.8569 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 26V |
| Viewing Angle | 120° |
| Thermal Resistance of Package | 1.2°C/W |
| Supplier Device Package | 12-CSP |
| Size / Dimension | 0.197' L x 0.197' W (5.00mm x 5.00mm) |
| Series | LH309A |
| Package / Case | 2020 (5050 Metric) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 146 lm/W |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.016' (0.40mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | 568lm (510lm ~ 625lm) |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - |
| Current - Test | 150mA |
| Current - Max | 250mA |
| Color | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index) | 70 |
| CCT (K) | 5700K |
| Base Product Number | SCA7QT78 |




CAP CER AXL
ACCELEROMETER 12.8G ANALOG 8SMD
ACCELEROMETER 12.8G ANALOG 8SMD
THYRISTOR MODULE 1600V 70A
LED LH204A WARM WHITE 3000K SMD
TI QFP
CAP CER AXL
LED LH309A COOL WHITE 5000K SMD
ACCELEROMETER 2.11G ANALOG 12SMD
LED LH309A WARM WHITE 3000K SMD
LED LH309A COOL WHITE 6500K SMD
MID-POWER LED
LED LH204A NEUT WHITE 4000K SMD
SCA630-EDCV1B VTI
SCA630-EDCB7A VTI
LED LH204A COOL WHITE 5000K SMD
LED LH204A WARM WHITE 3500K SMD
TI QFP
LED LH309A NEUT WHITE 4000K SMD
ACCELEROMETER 2.11G ANALOG 12SMD
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






August 25th, 2024
December 4th, 2024
January 27th, 2025
February 3th, 2025
SCA7QT78HAL9QTAJEPSamsung Semiconductor, Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|