English
| Part Number: | SVT200-T |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Broadsens Corporation |
| Part of Description: | Wireless temperature sensor |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $130.3794 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | - |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Sensor Type | - |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 105°C |
| Resolution | - |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package / Case | Module |
| Package | Case |
| Output Type | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Features | - |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±0.3°C (±0.4°C) |




PANJIT TO-277
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO277A
DIODE SCHOTTKY 120V 15A TO277B
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO277B
PANJIT TO-277
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO277
DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO277B
DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO277B
wireless accelerometer vibration
wireless vibration sensor
DIODE SCHOTTKY 120V 15A TO277
DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO277
PANJIT TO-277
PANJIT TO-277
PANJIT TO-277
PANJIT TO-277
PANJIT TO-277
PANJIT TO-277
PANJIT TO-277
PANJIT TO-277
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles







January 27th, 2025
February 11th, 2025
January 9th, 2025
May 8th, 2025
SVT200-TBroadsens Corporation |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|