English
| Part Number: | AS-11.0592-20-2030-SMD-TR |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Raltron |
| Part of Description: | CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF SMD |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $0.1298 |
| 10+ | $0.1057 |
| 50+ | $0.0948 |
| 100+ | $0.0843 |
| 500+ | $0.0801 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Type | MHz Crystal |
| Size / Dimension | 0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm) |
| Series | AS-SMD |
| Ratings | - |
| Package / Case | HC-49/US |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operating Mode | Fundamental |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Load Capacitance | 20pF |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency | 11.0592 MHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |




CURR SENSE XFMR 1:300 15A T/H
HC49 XTAL 30ppm 30ppm 20pF
3M FILTER HOLDER AS-110-2 2
CURR SENSE XFMR 15A 1:500 VRT
CURR SENSE XFMR 15A 1:50CT VRT
CRYSTAL 11.2896MHZ 20PF TH
CURR SENSE XFMR 1:200CT 15A T/H
CURR SENSE XFMR 1:100 15A T/H
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF TH
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
CURR SENSE XFMR 1:500 15A T/H
CURR SENSE XFMR 1:200 15A T/H
CRYSTAL 11.0592MHZ 16PF TH
CURR SENSE XFMR 1:100CT 15A T/H
CURR SENSE XFMR 30A 1:750 VRT
CURR SENSE XFMR 15A 1:200 VRT
CRYSTAL 11.0592MHZ SERIES TH
RALTRON SMD49U
CURR SENSE XFMR 1:300 T/H
CRYSTAL 11.2896MHZ 10PF TH
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
AS-11.0592-20-2030-SMD-TRRaltron Electronics |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|