English

| Part Number: | R124054003W |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Radiall USA, Inc. |
| Part of Description: | SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE |
| Datasheets: | None |
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $16.7405 |
| 200+ | $6.4796 |
| 500+ | $6.2516 |
| 1000+ | $6.1391 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage Rating | 500 V |
| Shield Termination | Solder |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Mating Cycles | 100 |
| Insertion Loss | - |
| Ingress Protection | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Housing Color | Gold |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Frequency - Max | 18 GHz |
| Features | - |
| Fastening Type | Threaded |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Contact Termination | Solder |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Connector Style | SMA |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |
| Cable Group | RG-402 (.141" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Gold |
| Base Product Number | R12405 |




SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
WQMA / STRAIGHT PLUG CRIMP TYPE
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
WQMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
WQMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
WQMA / RIGHT ANGLE PLUG CRIMP TY
SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
SMA / STRAIGHT PLUG FULL CRIMP-T
WQMA / RIGHT ANGLE PLUG SOLDER T
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
R124054003WRadiall USA, Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|