English
| Part Number: | LSF0102DP-Q100H |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Nexperia |
| Part of Description: | IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8TSSOP |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $0.3825 |
| 10+ | $0.3725 |
| 30+ | $0.3667 |
| 100+ | $0.3597 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - VCCB | 0 V ~ 5 V |
| Voltage - VCCA | 0 V ~ 5 V |
| Translator Type | Voltage Level |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Output Signal | - |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Signal | - |
| Features | - |
| Data Rate | - |
| Channels per Circuit | 2 |
| Channel Type | Bidirectional |
| Base Product Number | LSF0102 |




IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 6X2SON
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8VSSOP
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8VSSOP
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8VSSOP
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8TSSOP
TI SSOP8
IC TRANSLATOR BIDIRECTIONAL SM8
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8X2SON
TI SSOP8
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8XSON
TI vssop-8
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8DSBGA
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8VSSOP
DUAL BIDIRECTIONAL MULTI-VOLTAGE
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 8X2SON
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
LSF0102DP-Q100HNexperia USA Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|