English
| Part Number: | ATA6285N-PNQW |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Micrel / Microchip Technology |
| Part of Description: | RF TX IC ASK/FSK 315MHZ 32VFQFN |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Series | - |
| Power - Output | 6dBm |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Modulation or Protocol | ASK, FSK |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Memory Size | 4KB ROM, 1KB RAM, 1KB EEPROM |
| Frequency | 315MHz |
| Features | - |
| Data Rate (Max) | 20kbps |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Current - Transmitting | 8.5mA |
| Applications | TPM (Tire Pressure Monitor) |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |




RF TX IC ASK/FSK 433MHZ 32VFQFN
ATA6264P ATMEL
ATMEL QFP44
ATA6264P-ALQW-1 ATMEL
RF TX IC ASK/FSK 433MHZ 32VFQFN
IC FLASHER CNTRL 16SO
RF XMITTER UHF 433MHZ 32VFQFN
IC FLASHER CNTRL 16SO
IC TRANSCEIVER 1/1 8SO
ATA6560 ATMEL
SWITCH TACTILE
EVAL BOARD FOR ATA6560
ATMEL QFP
RF TX IC ASK/FSK 433MHZ 32VFQFN
RF TX IC ASK/FSK 433MHZ 32VFQFN
IC TRANSCEIVER 1/1 8SO
ATMEL SOP16
RF TX IC ASK/FSK 315MHZ 32VFQFN
ATA6140 ATMEL
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






August 25th, 2024
December 4th, 2024
January 27th, 2025
February 3th, 2025
ATA6285N-PNQWMicrochip Technology |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|