English
| Part Number: | QVMQF326T25-2.5B-66.6667 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Mercury United Electronics |
| Part of Description: | XTAL OSC VCTCXO 66.6667MHZ CMOS |
| Datasheets: | None |
| RoHs Status: | RoHS Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $30.3275 |
| 201+ | $12.1013 |
| 501+ | $11.6963 |
| 999+ | $11.4968 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Type | VCTCXO |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series | QuikXO |
| Ratings | - |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Package | Strip |
| Output | CMOS |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| Frequency | 66.6667 MHz |
| Current - Supply (Max) | 24mA (Typ) |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 18mA (Typ) |
| Base Resonator | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR) | ±8ppm |




XTAL OSC VCTCXO 79.0750MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 74.2500MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 63.0000MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 64.0000MHZ CMOS
XO VCTCXO 71.428571MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 65.0000MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 66.0000MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 65.0160MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 70.0000MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 74.1250MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 65.5360MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 75.0000MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 77.7600MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 77.8000MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 65.5370MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 66.5000MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 70.6560MHZ CMOS
XO VCTCXO 66.666667MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 68.7500MHZ CMOS
XTAL OSC VCTCXO 66.6600MHZ CMOS
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
QVMQF326T25-2.5B-66.6667Mercury United Electronics, Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|