English
| Part Number: | LT6015HS5#TRMPBF |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | LINEAR |
| Part of Description: | IC OPAMP GP 3.3MHZ RRO TSOT23-5 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $207.0192 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 50 V, ±1.5V ~ 25 V |
| Voltage - Input Offset | 55µV |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Slew Rate | 0.8 V/µs |
| Series | - |
| Part Status | Active |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gain Bandwidth Product | 3.3MHz |
| Current - Supply | 325µA |
| Current - Output / Channel | 32mA |
| Current - Input Bias | 2nA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| -3db Bandwidth | - |




IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DFN
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SO
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-5
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SO
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-5
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-5
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-5
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8SO
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8DFN
LT SOT23-5
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-5
IC OPAMP GP 3.3MHZ RRO TSOT23-5
LT6015HS5#PBF LINEAR
LINEAR SOT23
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-5
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DFN
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
February 6th, 2025
April 11th, 2024
October 30th, 2024
June 5th, 2024
LT6015HS5#TRMPBFLINEAR |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|