English
| Part Number: | LT1121IST-3.3#PBF |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | LINEAR |
| Part of Description: | IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT223 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $2.10 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Input | 4.17 V ~ 30 V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.42V @ 150mA |
| Supplier Device Package | SOT-223-3 |
| Series | - |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Part Status | Active |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Regulators | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output | 150mA |
| Current - Limit (Min) | - |




LINEAR SOT223
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
IC REG LDO 5V 0.15A SOT223
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
LT1121IS8-5 LT
LT1121IST-5#TR LT
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC
LT1121IST-5 LT
IC REG LIN 3.3V 150MA SOT223-3
IC REG LINEAR 5V 150MA 8SOIC
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT223-3
LT1121IST-3.3 LT
LINEAR SOP-8
LT1121IST-3.3#TR LTC
IC REG LINEAR 5V 150MA SOT223-3
LT1121IST-3.3PBF LT
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC
IC REG LIN 3.3V 150MA SOT223-3
IC REG LINEAR 5V 150MA 8SOIC
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles







February 6th, 2025
April 11th, 2024
October 30th, 2024
June 5th, 2024
LT1121IST-3.3#PBFLINEAR |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|