LINEAR LT1121IST-3.3#PBF
Part Number: LT1121IST-3.3#PBF
Manufacturer/Brand: LINEAR
Part of Description: IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT223
Datasheets:
1.LT1121IST-3.3#P.pdf ···
Datasheets
LT1121/-3.3/-5.pdf
LT1121IST-3.3#PBF Page PDF
Download Details PDF
RoHs Status: Lead free / RoHs compliant
Payment: PayPal / Credit Card / T/T
Shipment Way: DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS
Share:
The current page link has been copied
In stock: 15046 Pcs Stock
Ship From: Hong Kong
Quantity Unit Price
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
Please complete all required fields with your contact information. Click "SUBMIT RFQ"
We will contact you shortly by email. Or Email us: Info@Y-IC.com.
  • Specifications
  • Shopping Manual
  • Shipping Information
  • QC & Packaging
    Product Attribute Attribute Value
    Voltage - Output 3.3V
    Voltage - Input 4.17 V ~ 30 V
    Voltage - Dropout (Typical) 0.42V @ 150mA
    Supplier Device Package SOT-223-3
    Series -
    Regulator Topology Positive Fixed
    Part Status Active
    Packaging Tube
    Package / Case TO-261-4, TO-261AA
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Number of Regulators 1
    Mounting Type Surface Mount
    Current - Output 150mA