English
| Part Number: | XLH730026.666666X |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Renesas Electronics Corporation |
| Part of Description: | XTAL OSC XO 26.666666MHZ HCMOS |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Type | XO (Standard) |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Series | XPRESSO™ FXO-HC73 |
| Ratings | - |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Package | Strip |
| Output | HCMOS |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency Stability | ±100ppm |
| Frequency | 26.666666 MHz |
| Current - Supply (Max) | 35mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |
| Base Resonator | Crystal |
| Base Product Number | XLH730 |
| Absolute Pull Range (APR) | - |




XTAL OSC XO 27.1200MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 27.0736MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.6666MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.5625MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 27.5000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 25.1750MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.6000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 27.3972MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.6667MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 25.1730MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.2144MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.2144MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 27.5000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 25.6000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 27.3000MHZ HCMOS SMD
XTAL OSC XO 26.9830MHZ HCMOS SMD
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
August 25th, 2024
December 4th, 2024
January 27th, 2025
February 3th, 2025
XLH730026.666666XRenesas Electronics America Inc |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|