English
| Part Number: | BB187,135 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | NXP USA Inc. |
| Part of Description: | DIODE VHF VAR CAP 32V SOD523 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 32 V |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Series | - |
| Q @ Vr, F | - |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Type | Single |
| Capacitance Ratio Condition | C2/C25 |
| Capacitance Ratio | 11 |
| Capacitance @ Vr, F | 2.92pF @ 25V, 1MHz |
| Base Product Number | BB18 |




DIODE UHF VAR CAP 32V SOD523
NXP SOD-323
BB182LX+315 NXP
MMI New
DIODE UHF VAR CAP 13V SOD523
BB189 NXP
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD882
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD523
DIODE UHF VAR CAP 32V SOD523
BB187+115 NXP
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD882
DIODE UHF VAR CAP 32V SOD523
DIODE UHF VAR CAP 13V SOD523
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD523
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD523
BB187 NXP
DIODE VHF VAR CAP 32V SOD882
NXP SOD-523
NXP SOD523(SC
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






January 27th, 2025
February 11th, 2025
January 9th, 2025
May 8th, 2025
BB187,135NXP USA Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|