English
| Part Number: | EZR32HG220F32R60G-C0 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Part of Description: | 32 KB M0+ +13 DBM EZRADIOPRO QFN |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $3.5264 |
| 200+ | $1.3648 |
| 500+ | $1.317 |
| 1000+ | $1.2938 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.98V ~ 3.8V |
| Type | TxRx + MCU |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Series | EZR32HG |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Sensitivity | -126dBm |
| RF Family/Standard | 802.15.4 |
| Protocol | - |
| Power - Output | 13dBm |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tray |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Modulation | 4GFSK, GFSK, GMSK, OOK |
| Memory Size | 32kB Flash, 8kB RAM |
| GPIO | 27 |
| Frequency | 142MHz ~ 1.05GHz |
| Data Rate (Max) | 1Mbps |
| Current - Transmitting | 18mA ~ 93mA |
| Current - Receiving | 11.1mA ~ 13.7mA |
| Base Product Number | EZR32HG220 |




32 KB M0+ +17 DBM EZRADIOPRO QFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
32 KB M0+ +20 DBM EZRADIOPRO QFN
32 KB M0+ +20 DBM EZRADIOPRO QFN
32 KB M0+ +13 DBM EZRADIOPRO QFN
32 KB M0+ +13 DBM EZRADIO QFN48
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
32 KB M0+ +13 DBM EZRADIO QFN48
32 KB M0+ +17 DBM EZRADIOPRO QFN
CASTLES SSOP28
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 48VFQFN
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






July 22th, 2025
April 4th, 2025
April 13th, 2024
January 23th, 2025
EZR32HG220F32R60G-C0Silicon Labs |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|