English
| Part Number: | FIN538S1.2250.BC |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Enerdoor |
| Part of Description: | EMI/RFI FILTER 600V 2250A |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $4,720.7186 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Rated DC | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | 2.4 kV |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | 3.2 kV |
| Voltage - Rated AC | - |
| Termination Style | Terminal Post |
| Series | FIN538S1 |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Inductance | - |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Filter Type | Three Phase (Delta) |
| Current | 2.25 kA |
| Configuration | Single Stage |
| Approval Agency | CE, CSA, cURus, UL |
| Applications | Regenerative Motor Drive |




EMI/RFI FILTER 600V 360A
EMI/RFI FILTER 600V 320A
EMI/RFI FILTER 600V 600A
EMI/RFI FILTER 600V 280A
EMI/RFI FILTER 600V 280A
EMI/RFI FILTER 600V 500A
EMI/RFI FILTER 600V 180A
EMI/RFI FILTER 600V 1600A
EMI/RFI FILTER 600V 130A
EMI/RFI FILTER 600V 1500A
EMI/RFI FILTER 600V 1750A
EMI/RFI FILTER 600V 1250A
EMI/RFI FILTER 600V 360A
EMI/RFI FILTER 600V 75A
EMI/RFI FILTER 600V 1000A
EMI/RFI FILTER 600V 3000A
EMI/RFI FILTER 600V 2000A
EMI/RFI FILTER 600V 2500A
EMI/RFI FILTER 600V 250A
EMI/RFI FILTER 600V 100A
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles





August 25th, 2024
December 4th, 2024
January 27th, 2025
February 3th, 2025
FIN538S1.2250.BCEnerdoor |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|