English
| Part Number: | B82442T1685K000 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | EPCOS (TDK) |
| Part of Description: | FIXED IND 6.8MH 65MA 60.3OHM SMD |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $0.2245 |
| 200+ | $0.0869 |
| 500+ | $0.0838 |
| 1500+ | $0.0823 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Tolerance | ±10% |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Series | SIMID |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | 30 @ 252kHz |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 252 kHz |
| Inductance | 6.8 mH |
| Height - Seated (Max) | 0.209" (5.30mm) |
| Frequency - Self Resonant | 600kHz |
| Features | - |
| DC Resistance (DCR) | 60.3Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 65 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 125mA |




FIXED IND 8.2UH 1.51A 118MOHM SM
FIXED IND 6.8MH 65MA 60.3OHM SMD
FIXED IND 680UH 210MA 5.87OHM SM
FIXED IND 68UH 570MA 781MOHM SMD
FIXED IND 82UH 540MA 832MOHM SMD
FIXED IND 820UH 170MA 7.86OHM SM
FIXED IND 680UH 210MA 5.87OHM SM
FIXED IND 6.8MH 65MA 60.3OHM SMD
FIXED IND 68UH 570MA 781MOHM SMD
FIXED IND 8.2MH 54MA 80.6OHM SMD
FIXED IND 82UH 540MA 832MOHM SMD
FIXED IND 6.8MH 65MA 60.3OHM SMD
FIXED IND 680UH 210MA 5.87 OHM
FIXED IND 820UH 170MA 7.86 OHM
FIXED IND 6.8UH 1.68A 106 MOHM
FIXED IND 82UH 540MA 832 MOHM
FIXED IND 68UH 570MA 781 MOHM
FIXED IND 680UH 210MA 5.87OHM SM
FIXED IND 6.8MH 65MA 60.3 OHM
FIXED IND 820UH 170MA 7.86OHM SM
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
B82442T1685K000EPCOS - TDK Electronics |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|