English
| Part Number: | MLEAWT-A1-0000-0002B6 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | CreeLED, Inc. |
| Part of Description: | LED XLAMP WHITE 4SMD |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | RoHS Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1400+ | $0.881 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Viewing Angle | 120° |
| Thermal Resistance of Package | 11°C/W |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm) |
| Series | XLamp® ML-E |
| Package / Case | 4-SMD, J-Lead Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 90 lm/W |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.052" (1.33mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | 37lm |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 43lm (40lm ~ 46lm) |
| Current - Test | 150mA |
| Current - Max | 500mA |
| Color | White |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| CCT (K) | - |
| Base Product Number | MLEAWT |




LED XLAMP WHITE 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5425K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2500K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD
LED XLAMP 75CRI 4SMD
LED XLAMP WHITE 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 7200K 4SMD
LED XLAMP WHITE 4SMD
LED XLAMP WHITE 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6300K 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5100K 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD
LED XLAMP 75CRI 4SMD
LED XLAMP WHITE 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2975K 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3575K 4SMD
LED XLAMP WHITE 4SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3400K 4SMD
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles







July 22th, 2025
April 4th, 2025
April 13th, 2024
January 23th, 2025
MLEAWT-A1-0000-0002B6CreeLED, Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|