English
| Part Number: | CHP2512-FX-10R0ELF |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Bourns, Inc. |
| Part of Description: | RESHIGHPOWER 2512 10R 1% 3W TC10 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $0.4635 |
| 200+ | $0.1863 |
| 500+ | $0.1792 |
| 1000+ | $0.1763 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm) |
| Series | CHP |
| Resistance | 10 Ohms |
| Ratings | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Features | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Composition | Thick Film |




CHP-2-50-10R0-F-LF
RESHIGHPOWER 2512 100R 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 3R00 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 120R 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 110K 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 1R 1% 3W TC100
RESHIGHPOWER 2512 14K0 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 10K 1% 3W TC10
RESHIGHPOWER 2512 24R0 1% 3W TC1
CHP-2-50-4221-F
RESHIGHPOWER 2512 3K30 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 100K 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 2R20 1% 3W TC1
CHP2501R00FLF
CHP-2-50-1003-F-LF
RESHIGHPOWER 2512 1K21 1% 3W TC1
RESHIGHPOWER 2512 33R2 1% 3W TC1
RES 1 KOHM 1% 3W 2512
CHP2500E VOLTERRA
CHP-2-50-4702-F-LF
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles
February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
CHP2512-FX-10R0ELFBourns Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|