English
| Part Number: | 08AN-2C4R-GK |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Bel Fuse, Inc. |
| Part of Description: | CONN JACK 2X4 POEP 30W |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Tab Direction | Up and Down |
| Shielding | Shielded, EMI Finger |
| Shield Material | Copper Alloy |
| Series | MagJack® |
| Package | Tray |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Ports | 8 |
| Number of Cores per Jack | - |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| LED Color | Green, Yellow - Green, Yellow |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Height Above Board | 1.004" (25.50mm) |
| Features | Filter |
| Contact Material | - |
| Contact Finish Thickness | 50.0µin (1.27µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Type | RJ45 |
| Applications | 10/100/1000 Base-T, AutoMDIX, Power over Ethernet+ (PoE+) |




SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
PRECISION 1.85 ATTENUATOR
CONN JACK 2X6 1000BASE-T
SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V
CONN JACK 2X6 POEP 30W
PRECISION 1.85 ATTENUATOR
CONN JACK 1000BASE-T 2X4
SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
PRECISION 1.85 ATTENUATOR
PRECISION 1.85 ATTENUATOR
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
CONN JACK 2X6 1000BASE-T
SWITCH ROTARY 8POS 250MA 115V
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V
SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V
SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V
PRECISION 1.85 ATTENUATOR
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles







February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
08AN-2C4R-GKBel Fuse Inc. |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|