English
| Part Number: | HSMP-4820-TR2G |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | Avago Technologies (Broadcom) |
| Part of Description: | RF DIODE PIN 50V SOT23-3 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Series | - |
| Resistance @ If, F | 600mOhm @ 10mA, 1MHz |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Diode Type | PIN - Single |
| Current - Max | 1 A |
| Capacitance @ Vr, F | 0.75pF @ 20V, 1MHz |
| Base Product Number | HSMP-4820 |




RF DIODE PIN 100V SOT323
RF DIODE PIN 50V SOT23-3
AVAGO SOT23
RF DIODE PIN 50V SOT323
HSMP-482B AVAGO
RF DIODE PIN 100V SOT323
RF DIODE PIN 100V SOT23-3
HSMP-4820 AVAGO
RF DIODE PIN 100V SOT23-3
RF DIODE PIN 50V SOT323
RF DIODE PIN 50V SOT23-3
RF DIODE PIN 100V SOT323
RF DIODE PIN 50V SOT323
Agilent SOT-23
RF DIODE PIN 100V SOT323
HSMP-4890-TR1 AVAGO
HSMP-4820-TR1 AVAGO
HSMP-481B AGILENT
RF DIODE PIN 100V SOT23-3
RF DIODE PIN 100V SOT23-3
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles







February 21th, 2025
December 4th, 2024
May 30th, 2025
December 30th, 2024
HSMP-4820-TR2GBroadcom Limited |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|