English
| Part Number: | TCJD336M025R0060E |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | KYOCERA AVX |
| Part of Description: | CAP TANT POLY 33UF 25V 2917 |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | ROHS3 Compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
| Quantity | Unit Price |
|---|---|
| 1+ | $1.5279 |
| 10+ | $1.2082 |
| 50+ | $1.0471 |
| 100+ | $0.9062 |
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Rated | 25 V |
| Type | Molded |
| Tolerance | ±20% |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Series | TCJ |
| Ratings | - |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Manufacturer Size Code | D |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing | - |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Features | General Purpose |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60mOhm @ 100kHz |
| Capacitance | 33 µF |




CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917
CAP TANT POLYMER
CAP TANT POLYMER
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
CAP TANT POLY 220UF 16V 2917
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
CAP TANT POLYMER
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
CAP TANT POLY 3.3UF 125V 2917
CAP TANT POLY 33UF 35V 2917
CAP TANT POLY 3.3UF 125V 2917
CAP TANT POLYMER
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






January 27th, 2025
February 11th, 2025
January 9th, 2025
May 8th, 2025
TCJD336M025R0060EKYOCERA AVX |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|