English
| Part Number: | SD25-0836R9UBQ1 |
|---|---|
| Manufacturer/Brand: | KYOCERA AVX |
| Part of Description: | RF DUPLEXER 881.5MHZ/2.14GHZ SMD |
| Datasheets: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Payment: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Shipment Way: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Share: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ submissions: Fast responses, Better prices!
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Type | Duplexer |
| Series | - |
| Return Loss (Low Band / High Band) | - |
| Package / Case | 9-SMD, No Lead |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Low Band Attenuation (min / max dB) | 15.00dB / 45.00dB |
| High Band Attenuation (min / max dB) | 28.00dB / 45.00dB |
| Frequency Bands (Low / High) | 869MHz ~ 894MHz / 2.11GHz ~ 2.17GHz |




SD25-0836R9UBQ1
Y-IC is a quality distributor of AVX products. We will provide customers with the best products and services.
The SD25-0836R9UBQ1 is an AVX duplexer designed for use in RF and wireless communications applications. It features a frequency range of 869MHz to 894MHz for the low band and 2.11GHz to 2.17GHz for the high band.
Duplexer design for RF and wireless applications
Frequency range of 869MHz to 894MHz (low band) and 2.11GHz to 2.17GHz (high band)
Low band attenuation of 15dB to 45dB
High band attenuation of 28dB to 45dB
Surface mount packaging
Efficient duplexer functionality for separating transmit and receive signals
Optimized for use in wireless communication systems
Compact surface mount design for easy integration
The SD25-0836R9UBQ1 is packaged in a 9-SMD, no-lead surface mount package.
The SD25-0836R9UBQ1 is an obsolete product. Customers are advised to contact our sales team via the Y-IC website for information on equivalent or alternative models that may be available.
Wireless communication systems
RF signal separation and management
The most up-to-date datasheet for the SD25-0836R9UBQ1 is available on the Y-IC website. Customers are encouraged to download the datasheet for complete product specifications and technical details.
Customers are recommended to obtain quotes for the SD25-0836R9UBQ1 on the Y-IC website. Get a quote now to take advantage of our limited time offer.
RF DUPLEXER 836.5/881.5MHZ 8SMD
RF DUPLEXER 836.5/881.5MHZ 8SMD
FIXED IND 15UH 1.67A 95.6MOHM SM
FIXED IND 150UH 553MA 872.3 MOHM
KYOCERA SMD
DUPLEXER SAW 836MHZ SMD
DUPLEXER SAW 8SMD
FIXED IND 1MH 216MA 5.7 OHM SMD
KYOCERA BGA
DUPLEXER SAW 8SMD
RF DUPLEXER 836.5/881.5MHZ 8SMD
FIXED IND 100UH 670MA 593.7 MOHM
RF DUPLEXER 836.5/881.5MHZ 8SMD
KYOCERA SMD
KYOCERA SMD
KYOCERA SMD
DUPLEXER SAW 8SMD
FIXED IND 10UH 1.8A 82.4MOHM SMD
DUPLEXER SAW 897MHZ SMD
DUPLEXER SAW 8SMD
April 20th, 2026
April 17th, 2026
April 8th, 2026
March 31th, 2026
March 23th, 2026
March 20th, 2026
March 9th, 2026
March 4th, 2026
February 28th, 2026
February 3th, 2026
January 28th, 2026
January 19th, 2026
January 16th, 2026
January 9th, 2026
December 29th, 2025
December 25th, 2025
December 17th, 2025
December 10th, 2025
December 4th, 2025
November 25th, 2025
November 20th, 2025
November 11th, 2025
November 3th, 2025
October 30th, 2025
October 22th, 2025
October 16th, 2025
October 9th, 2025
September 28th, 2025
September 17th, 2025
September 9th, 2025
September 1th, 2025
August 25th, 2025
August 20th, 2025
July 3th, 2025
December 18th, 2024
June 21th, 2023
April 27th, 2023
July 1th, 2022
March 4th, 2021
September 10th, 2020
January 23th, 2020
0 Articles






April 26th, 2024
April 27th, 2024
February 11th, 2025
April 17th, 2025
SD25-0836R9UBQ1KYOCERA AVX |
Quantity*
|
Target Price(USD)
|